Portalul Unic a Colegiilor Agro-Industriale din Republica Moldova Logo

Elaborat cu suportul

Personal didactic și managerial

I. PERSONALUL MANAGERIAL

1.     Zabolotnîi Sergiu - director general

2.     Cociorvă  Svetlana - director adjunct 

3.     Jiznev Ecaterina - director adjunct pe educație

4.     Railean Ana - şef  secţie Horticultură

5.     Pocropivnîi Ala - şef secţie Tehnologie

6.     Busuioc Viorica - șef secție Managementul calităţii

7.     Boian Alexandru- șef instruire practică

8.      Paicu Olga - metodist

 

II. CATEDRE, PROFESORI

CATEDRA DISCIPLINELOR REALE

Nr.

Numele, prenumele

Disciplina predată

1

Beșleagă Nina

Matematica

2

Bîcu Aliona

Biologia

3

Procopivnîi Ala

Matematica

4

Ignatiuc Silvia

Informatica

5

Botnari Alina

Chimia

6

Tessa Sergiu

Fizica

7

Cociorvă Svetlana

Informatica

8

Tilipeț Stanislav

Chimei

9

Boboc Ina

Biologie

10

Orlețchi Viorica

Matematica

11

Ţurcan Valentina

Biologie

12

Chirița Iulia

Chimie

13

Crudu Alina

Chimie

14

Pîslaru Mariana

Fizica

15

Șișcanu Tatiana

Matematica

     

   CATEDRA DISCIPLINELOR SOCIO-UMANE

Nr.

Numele, prenumele

Disciplina predată

1

Railean Ana

Limba franceză

2

Lazăr Chirică

Geografia

3

Stratulat Svetlana

Decizii pentru mod sănătos de viață

4

Oancea Victoria

Geografia

5

Sorescu Nadejda

Limba română

6

Zamșa Diana

Limba engleză/fanceză

7

Gangan Svetlana

Istorie, ed. civică

8

Diacon Vasile

Istorie, ed. civică

9

Beşliu Vasile

Educaţia fizică

10

Ctitor Tatiana

Limba română

11

Priluţchi Alina

Bazele legislaţiei

12

Cebotarenco Mariana

Limba română

13

Stratulat Margareta

Etica şi estetica profesională,  educaţia civică

14

Doru Maria

Limba engleză

15

Jiznev Veaceslav

Profesor educația fizică

16

Cîrlan Valentina

Geografia

17

Oloi Oxana

Limba engleză

18

Rusandu Alina

Limba franceză

19

Casian Svetlana

Limba engleză

20

Poleacov Tatiana

Limba română

 

CATEDRA DISCIPLINELOR TEHNICE ŞI TEHNOLOGICE               

Nr.

Numele, prenumele

Disciplina predată

1

Nogailîc Olesea

Discipline tehnologice

2

Ursu Petru

Discipline tehnice

3

Bolgari Daniela

Discipline tehnice

4

Sălceanu Ion

Discipline tehnice    

5

Bolgari Vitalie

Discipline tehnice   

6

Busuioc Viorica

Discipline economice

7

Ostrofeţ Leonid

Turism

8

Popescu Traian

Discipline tehnice    

9

Teodorescu Galina

Discipline tehnice   

10

 Ilieș Silvia

Discipline tehnologice

11

Iordan Sergiu

Turism

12

Crudu Sorina

Discipline tehnologice

13

Gherasim Ruslan

Discipline tehnice   

14

Balan Natalia

Disciplini tehnice

 

CATEDRA DISCIPLINELOR AGRONOMICE

Nr.

Numele, prenumele

Disciplina predată

1

Tripac Mihai

Discipline agronomice

2

Ciorna Ion

Discipline agronomice

3

Boian Alexandru

Discipline agronomice

4

Jiznev  Ecaterina

Discipline agronomice

5

Munteanu Nina

Discipline agronomice

8

Coşciug Constantin

Discipline agronomice

9

Griza Ina

Discipline agronomice

10

Pîrpît Viorica

Discipline agronomice

11

Tabac-Dogaru Adriana

Discipline tehnologice

12

Paicu Olga

Discipline economice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Pagini vizualizate: 566